# 33349

Șanț înfundat și carosabil încărcat

Stradă murdară

access_time mai 18, 2023 person alexandrujurje thumb_up 0
  • Înregistrată
  • Preluată
  • În lucru
  • Rezolvată
  • Arhivată

Descriere

În urma lucrărilor de introducere a instalației de canalizare pe Str. Tinerilor, echipele care au lucrat la aceste instalații au lăsat șanțurile acoperite cu material de umplutură și pământ, la ambele capete, astfel încât apa acumulată în sol și de pe carosabil staționează în șanț, numaifiind posibilă evacuarea acesteia. Mai mult, apa pluvială, neavând unde curge staționează în curți și grădini. Tot în urma lucrărilor la canalizare, carosabilul a fost lăsat încărcat cu pământ și material de umplutură (nisip, piatră), existând atât pericol crescut de accidente datorită noroiului rezultat în urma ploilor, cât și un inconvenient estetic dat de cantitatea mare de praf care se ridică la trecerea autovehiculelor pe vreme bună. Rugăm să luați măsuri de refacere a șanțurilor, astfel încât apa să poată fi evacuată corespunzător către canalele din Behela și de curățare a carosabilului încărcat, întrucât echipele au trecut la lucrări pe o stradă paralelă, ca și când ar fi încheiat lucrările aici. Aceeași situație se întâlnește și pe Str. Concesionarilor și str. Tineretului, unde echipele au lăsat carosabilul extrem de încărcat cu noroi. Întrucât Primăria are în dotare un utilaj complex care poate fi folosit și la măturarea străzilor, solicităm intervenția cu acest utilaj pentru rezolvarea situației sesizate.
Vă mulțumesc anticipat,
Alexandru Jurje

Fotografii

landscape Nicio fotografie trimisă