Bun venit în Giarmata

ANUNT-DEZINSECTIE TERESTRA SI AERIANA

august 6, 2020

➡️Având in vedere solicitările făcute de către dumneavoastră, Primăria Giarmata a luat hotărârea de a mai repeta o data operațiunea de combatere a țânțarilor, atât pe cale aeriană cât și terestră.
🗓Dacă vremea este favorabilă, această operațiune va avea loc marți , 11.08.2020.
ℹ️Se vor efectua deplasări cu autospeciale ce vor pulveriza substanțe sub forma de ceață împotriva țânțarilor și a muștelor.
❗️✅Substanțele folosite de compania ce efectuează dezinsecția, NU SUNT NOCIVE PENTRU OAMENI și sunt avizate de către Comisia Naționala pentru Produse Biocide a Ministerului Sănătății.
⚠️Pentru a evita orice problemă, în momentul dezinsecției sunteți rugați să închideți geamurile la locuințe.
‼️Va rugam sa informați toți apicultorii de pe raza comunei Giarmata cu privire la operațiunea de dezinsecție, pentru a putea lua măsuri de protecție pentru familiile de albine.
❇️Primăria comunei Giarmata va mulțumește pentru înțelegere!
P.S. Pentru orice problema nu ezitați sa contactați telefonic Primăria Giarmata sau pe mail: primaria.giarmata@yahoo.com

Last modified: august 6, 2020

Comments are closed.